Kuraklık

Kuraklık Nedeniyle Elazığ’da Su Kesintisi  Başladı. Belediye kuyu açıyor !

23 Ocak 2023

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ülke genelinde beklenen yağışların düşmemesi sonucu yaşanan kuraklıktan dolayı şehrimizin içme suyu ihtiyacının bir bölümünü karşılayan Hamzabey Barajı’nda doluluk oranının gerilemesiyle barajdan su alınamaması ve mevcut derin su kuyularında yaşanan azalma nedeniyle önümüzdeki 20 günlük süre içerisinde kısa süreli su kesintileri uygulanacaktır.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’müzce şehrin su ihtiyacının karşılanmasına yönelik ek önlem olarak yeni derin su kuyularına ilişkin sondaj çalışması başlatılmıştır. Ekiplerimizce yürütülen çalışmalar ivedilikle tamamlanacaktır. Şehrimizde belirli zaman aralıklarında zorunlu olarak yaşanan su kesintilerinden dolayı vatandaşlarımızdan tedbirli davranmalarını rica ediyor, gösterdikleri anlayış ve sabırdan dolayı teşekkür ediyoruz.” denildi

2040’A KADAR SU İHTİYACINI KARŞILAYACAKTI

Elazığ’ın Palu ilçesinde DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılında hayata geçirilen “Elazığ İçme Suyu Projesi Hamzabey (Baltaşı) Barajı ve Tesisleri İnşaatı” projesi 2020’de bitirilmişti.

Projenin Elazığ’a 2040 yılına kadar içme suyu sağlayacağı belirtilmişti.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise “Elazığ’ın yıllardır yaşanan önemli sorunları arasında ilk sırada yer alan içme ve kullanma suyu ihtiyacı,  devreye alınan bu projeyle çözüme ulaştı” denilmişti.

Kaynak: https://www.gunisigigazetesi.net/haber/13798332/elazig-belediyesinden-aciklama#

Kategoriler:Kuraklık, Su

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.