Dünya Su Günü

SPD Başkanı Yıldız İDV Bilkent İlkokulunda Su’yu ve  Doğa Koruma’yı anlattı

Dursun Yıldız Bilkent İlkokulu’nun “ Kuraklık Savaşçıları” grubu ile de toplantı yaptı.

24 Mart 2023

Su Politikaları Derneği Başkanı İnşaat Mühendisi,TEMA Bilim Kurulu Üyesi Dursun Yıldız, İhsan Doğramacı Vakfı Bilkent İlkokulu Dordüncü sınıf öğrencilerine Su ve Doğa koruma konusunda bir söyleşi yaptı.

İlkokulun 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında yapılan etkinlik Öğretmen Gülşen Keskinsoy tarafından organize edildi.

Dursun Yıldız ilkokulun toplantı salonunda toplanan öğrencilere Dünyanın Suyu ve Ekosistem’in Dengesi konulu bir sunum yaptı. Sunum boyunca öğrencilere de sorular sorarak onların görüşlerini alıp etkinliğe aktif bir şekilde katılımını sağlayan yıldız Dünyanın su varlıkları ve suyun karşı karşıya kaldığı  tehditler konusunda bilgi verdi.

Konuşmasında Suyun ekosistem dengesi üzerindeki önemini de anlatan Dursun Yıldız doğal dengenin bozulmasının ortaya çıkaracağı sonuçlardan da söz etti.

Hamburgerden bir Tişörte kadar yapılan üretimde kullanılan su miktarları konusunda da bilgi veren Dursun Yıldız öğrencileri su ayak izi konusunda bilgilendirdi.

İklim değişikliğinin su üzerine olumsuz etkilerinden de söz eden Yıldız Türkiye’nin bir su zengini ülke olmadığını da söyledi.

Konuşması sırasında öğrencilerden gelen sorulara da yanıtlar veren Yıldız  su kaynaklarının korunması için birey olarak yapılması gerekenlerden de söz etti.

Dursun Yıldız söyleşi sonrasında  Bilkent İlkokulu’nun Kuraklık Savaşçıları Çalışma Grubu ile de ayrı bir toplantı yaptı. Kuraklık Savaşçılarının yaptıkları çalışmaları ve Dünya Su Gününü kutlama aktivitelerini de dinleyen Yıldız kendilerini tebrik etti. Bu grubun çalışmalarına destek vereceklerini de belirten Dursun Yıldız grubun deprem bölgesine su temini  için ne yapabilecekleri konusundaki sorularını da yanıtladı. Bu konuda öneri geliştirmelerine yardımcı olacağını belirtti.

Söyleşi sonunda Dursun Yıldız’a teşekkür belgesi ve hediyesi takdim edildi.

Kategoriler:Dünya Su Günü, Su

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.