SU EĞİTİMİ

Su Politikaları Derneği, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün Ulusal Su Verimliliği Seferberliği  İstişare toplantısına katıldı

19 01 2023

19 Ocak 2023  tarihinde çevrimiçi olarak düzenlene toplantıya SYGM’ünün davet ettiği sivil toplum kuruluşlarından 12 temsilci katıldı.

Toplantı  için STK’lara aşağıdaki davet yazısı gönderildi

Bildiğiniz üzere, Genel Müdürlüğümüz tarafından içme-kullanma suyu, tarım ve sanayi başta olmak üzere yüksek su tüketimine sahip sektörlerde ve bireysel kullanımlarda suyun verimli ve sürdürülebilir şekilde kullanılmasına yönelik “Suda Sıfır İsraf” ilkesi ile Ulusal Su Verimliliği Seferberliği başlatılacaktır. Seferberliğe yönelik tanıtım toplantısı 31 Ocak’ta gerçekleştirilecek olup öncesinde siz değerli Sivil Toplum Kuruluşu üyelerimizle bir araya gelerek Su Verimliliği Seferberliği kapsamında gerçekleştirilecek çalışmaların aktarılması ve bu çalışmalara yönelik sizlerin görüş ve önerilerinin alınması maksadıyla, 19 Ocak 2022 tarihinde, saat 14.00’te, Su Yönetimi Genel Müdürü Sayın Afire SEVER’in başkanlığında çevrimiçi bir istişare toplantısı gerçekleştirilecektir.

Toplantıya katılımlarınızı bekler, saygılar sunarız.

Toplantının başlangıcında SYGM Yardımcısı Yakup Karaaslan tarafından toplantı ve su verimliliği seferberliği konusunda bir açıklama yapıldı. Daha sonra toplantı  SYGM nün bir uzman personeli tarafından “Su verimliliği” konusunda yapılan bir sunum ile sürdü.

Sunumun  sonrasında  4 sivil toplum temsilcisi konu ile ilgili görüş ve önerilerini açıkladı

Toplantıya Su Politikaları Derneği’nden başkan Dursun Yıldız katıldı.

Dursun Yıldız toplantının başındaki tanışma bölümünde davet için teşekkür ederek sivil toplumun su yönetimi ve suyun verimli kullanılması konusundaki önemi üzerinde durdu. Su Politikaları Derneği’ne  görüş ve öneri talebi ile  gönderilen Verimlilik Stratejisi ve  Eylem Planı Taslağını incelediklerini ifade eden Dursun Yıldız, konu ile ilgili detaylı bir görüş hazırladıklarını ve Su Yönetimi Genel Müdürlüğüne ilettiklerini belirtti.

Toplantı, Genel Müdür Afire Sever’in  toplantının kapanışında  yaptığı kısa  verimlilik seferberliği açıklaması ve  teşekkür  ile sona erdi

HPA News

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.