Su

Türkiye’nin Su ile İmtihanı kitabı yayınlandı.

SPD Üyesi Avukat Onur Ercan İnş Yük Müh. Altay Çekirge’nin  kitabını yayına hazırladı ve yayınlattı

29 09 2022

DSİ İstanbul Bölge Müdürlüğü emekli avukatlarından SPD üyesi Onur Ercan yine DSİ’nin İstanbul Bölge Müdürlüğünde Planlama Şube Müdürü olarak görev yapmış olan İnş Yük Müh Altay Çekirge’nin  su ile ilgili teknik notlarını biraraya getirerek yayına hazırladı ve yayınlattı.

DSİ’deki çalışma yaşantısı boyunca su kaynaklarının geliştirilmesi konusunda birçok projeye imza atan ve mevcut su yapılarının planlanması ile ilgili birçok eleştirel görüşe sahip olan   Inş Yük Müh Altay Çekirge 30 Mayıs 2022  tarihinde hayatını kaybetmişti.

DSİ’nin Hukuk Müşavirliğinde,  Keban Barajı inşaatında  ve DSİ’nin İstanbul Bölge Müdürlüğünde  çalışan Avukat Onur Ercan, Altay Çekirge’yi DSİ’den emekli olduktan sonra vefatına kadar olan sürede deneyimlerini ,teknik değerlendirmelerini el yazısı ile kaleme alması için teşvik etti.  Avukat Onur Ercan, Altay Çekirge’nin  hazırladığı su projeleri konusundaki görüşlerini,  teknik notlarını, teknik değerlendirmelerini, kendisi ile  zaman zaman biraraya gelerek hem konuştu hem de topladı.

Avukat Onur Ercan bu notları düzenleyerek yayına hazırlattı ve yayınlattı. Ancak maalesef kitap Merhum Altay Çekirge’nin vefatından sonra yayınlanabildi.  Kitabın yayınlanmasında Yalova Üniversitesi insan ve toplum bilimleri fakültesi dekanı Prof.Dr. Fethi Güngör de katkıda bulundu. Kitap, Türkiye’nin Su ile İmtihanı adı ile Akıl-Fikir yayınları tarafından basıldı.   Bu kitabın yayınlanmasından 4  ay önce hayatını yitiren ve ülkemizin su kaynaklarının geliştirilmesi konusunda çok önemli çalışmalara imza atmış olan Altay Çekirge’yi rahmetle ve saygı ile anıyoruz.

Kategoriler:Su

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.