Ziyaretler

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu  Su Politikaları Derneği’ni Ziyaret Etti

20 Haziran 2022

Ankara- CHP’nin Parti Meclisi Üyesi ve  Samsun Milletvekili  Neslihan Hancıoğlu  bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek  bu kuruluşların  uzmanlık alanlarında ülkemizde yaşanan sorunlarla ve çözümlerle ilgili  görüş ve önerilerini talep ediyor.

Neslihan Hancıoğlu bu kapsamda oluşturduğu  program içinde 20 Haziran 2022 tarihinde iki danışmanı ile birlikte Su Politikaları Derneği’ni de ziyaret etti.

Yaklaşık 1 saat süren ziyarette, Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız Sn. Neslihan Hancıoğlu’nun  Samsun özelinde ve ülke genelindeki tarımsal sulama suyu içme kullanma suyu, endüstri suyu yönetimi ile ilgili  sorularını yanıtladı.  Çölleşme , Kuraklık riski,Su yasası taslağı gibi konularda da bilgi alan Sn. Neslihan Hancıoğlu  Türkiye’de iklim değişikliğinin sektörel alana olan etkileri ile ilgili sorular da sordu.

Tarımsal sulama suyu ve içme kullanma suyu fiyatlandırılması ile ilgili Su Politikaları Derneği’nin görüş ve önerilerini de alan Sn. Neslihan Hancıoğlu su ve  enerji gibi bazı stratejik öneme sahip sektörlerin hizmetlerinin özelleştirmeye konu edilmemesi gerektiğini de ifade etti.

Görüşme sonrasında SPD Başkanı Dursun Yıldız Sn Neslihan Hancıoğluna  Sudan Savaşlar ve Ateş ve Su adlı iki kitabını takdim etti.

HPA News

Kategoriler:Ziyaretler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.