RAPORLAR

SU Politikaları Derneği’nin Rapor Almanağı Yayınlandı

18 Haziran 2022

RAPORLARIMIZLA

Su Yönetimi ve Su Politikaları  konularında toplumsal farkındalığın bilgiye dayalı analizlerle  arttırılmasına  katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Su Kaynaklarımız, iklim değişikliği, hızlı nüfus artışı ,kente göç ve kirlilik tehditi altında bulunmakta olup daha akılcı,planlı ve verimli olarak kullanılmak ve yönetilmek zorundadır.

Su Politikaları Derneği olarak bugüne değin ilgili olduğumuz alanlarda güncel ve genel konularda birçok rapor hazırlayıp kamuoyu ve ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaştık.

Bu raporlardan bazıları taşkın,sel ,musilaj,su kalitesi yönetimi gibi güncel olarak gelişen ve kamuoyu gündemine gelen konularda ön raporlar şeklinde hazırlanmıştır. Burada amaç gündeme gelen konunun sebep ve sonuçları ile bilgiye dayalı analizler yaparak kamuoyundaki farkındalığın arttırılmasına katkıda bulunmak ve konu üzerindeki spekülasyonları önlemek olmuştur. Çünkü günümüzde dijitalleşen dünya ve iletişim araçlarındaki teknolojik gelişmeler  bilgiye geçmişten çok daha çabuk ulaşılması olanağını tanımış ancak birçok konuda yanlış bilgilerle algı yönetimine de imkan sağlamıştır.

Bunun önlenmesi için  Su, Enerji,Gıda ve Çevre güvenliği gibi doğrudan toplumsal yaşamı ilgilendiren konularda güvenilir verilerle ve bilimsel yaklaşımlarla yapılacak analizlerin yer aldığı raporlara ihtiyaç vardır. Su Politikaları Derneği olarak hazırladığımız raporlarla bu sorumluluğumuzu  da yerine getirmeye çalıştık.

Bu almanakta yer alan diğer raporlarımız ise çalışma programlarımızda belirtilen Dijital Su, Yeşil Dönüşüm,  Zebra Midye, Hidro Enerji Potansiyelimiz, gibi daha genel  konularda hazırlanan raporlardır.

Yukarıda belirtilen çerçevede hazırladığımız tüm raporları özet olarak  bu almanak’ta toplayarak ilgili kişi kurum ve kesimlerin bu çalışmalarımızdan haberdar olmasını  sağlamayı amaçladık.

İlgilisine yararlı olmasını umuyoruz

Saygılarımızla

Dursun Yıldız

SPD Başkanı – 15 Haziran 2022 -Ankara

SPD Rapor Almanağını indirmek için lütfen tıklayınız

Kategoriler:RAPORLAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.