Su Yasası

SPD Başkanı Yıldız : Su Bakanlığı Kurulmalı

30 05 2022

Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız Su kaynaklarının çok başlı ,çok parçalı ve koordinasyon eksikliği içindeki yapısından uzaklaşabilmesi için yasal ve kurumsal düzenlemelere acil ihtiyaç olduğunu belirtti.

Bu kapsamda uzun zamandır yasalaşmayı bekleyen Su Yasası’nın bir an önce çıkartılması ve bununla birlikte Su Bakanlığı’nın da kurulması gerektiğini ifade eden Yıldız ,Su Bakanlığı diğer bakanlıklarla birlikte ele alındığında ki geçmişte bunları yaşadık ve şimdi de yaşıyoruz, beklenen sonuçlar elde edilemiyor.

Daha önce Su Kaynakları Bakanlığı Kuruluş Kanunu Tasarısı Taslağı önerisi hazırladıklarını belirten Yıldız, tabiki aradan 12 yıl geçti bu çalışmamızı tekrar gözden geçirerek yeniden ilgili kurum ve kuruluşlara sunmayı planlıyoruz.

Her iki yasa ile ilgili Türkiye’nin daha fazla zaman kaybetmemesi gerektiğini belirten Yıldız Su Yönetimi konusu Su,Enerji,Gıda ve Çevre Güvenliği ile doğrudan bağlantılı bir konu. Bu nedenle su güvenliğinin sağlanması bir ulusal güvenlik konusu olarak ele alınmalı ve yenilikçi politikalar zaman kaybedilmeden uygulamaya geçirilmeli dedi.

HPA News.

Su Kaynakları Bakanlığı Kuruluşu Yasa Tasarısı Taslağı Önerisi için lütfen tıklayınız

Kategoriler:Su Yasası

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.