RAPORLAR

SPD Yönetimi Stratejik Araştırma Merkezi  STRASAM’ı ziyaret etti

2 Mart 2022

Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Hasan Hüseyin Doğan’dan oluşan SPD heyeti 2 Mart 2022 tarihinde Ankara merkezli bir düşünce kuruluşu olan Stratejik Araştırma Merkezi -STRASAM’ı ziyaret etti.

SPD heyeti bu  ziyarette STRASAM kurucu direktörü  Emekli Hava Pilot Tuğgeneral ve Siyaset Bilimleri ve Uluslararası  İlişkiler uzmanı Dr. Hüseyin Fazla ,ve Batı Karadeniz Fırsat Eşitliği Derneği-BAK-FED Başkanı Doç. Dr. Selahattin Ateş ile görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda öncelikle kurumların amaçları ve yaptıkları çalışmalar ele alındı. Daha sonra ülkemizdeki sorunların anlaşılabilmesi ve  çözümü için  disiplinlerarası bir düşünce kültürü yaratmanın önemi üzerinde duruldu. Ayrıca sorunların ele alınışından çözüm arayışlarına kadar birçok paradigmanın değişmesi gerektiği konusunda da görüş birliğine varıldı

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda,  kurumların bu anlayışlar doğrultusunda oluşturulacak bir program ile ortak çalışmalar yapabileceği hususu da ele alındı ve kabul gördü.

SPD heyeti STRASAM’ın  ve BAK-FED’in çalışmalarına Su,Enerji,Gıda ve Çevre Güvenliği alanlarında katkıda bulunmak ve/veya ortak projeler gerçekleştirmek için hazır olduklarını belirtti ve bugün kurulan bu bağlantının geliştirilerek devam etmesinin ülkemiz ve toplumumuz için faydalı olacağı düşüncesini paylaştı.

Kategoriler:RAPORLAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.