Su

DEVA Partisinden SPD’ye Ziyaret

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Genel Başkan Yardımcısı  ve Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu ve Birim Sekreteri Ali Gülseren Su Politikaları Derneği’ni Ziyaret Etti

6 Eylül 2021

6 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşen ziyarette önce  DEVA Partisi heyetine  Su Politikaları Derneği’nin kuruluş amacı ve çalışmaları konusunda bilgi verildi .

Toplantıda SPD Başkanı Dursun Yıldız DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Genel Başkan Yardımcısı  ve Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu’nun  Su Yasası Taslağı , Su Kaynakları Yönetiminin durumu  ,Su,Enerji,Çevre ve Gıda Güvenliği ile ulusal güvenlik ilişkisi, Su Yönetimimizin  kurumsal altyapı eksiklikleri ve Termik Santraller ve Su ihtiyacı, Çevre ve Su Politikaları ilişkisi gibi sorularını yanıtladı.

SPD Başkanı Dursun Yıldız heyete SPD ‘nin Su Kanunu Taslağının  maddeleri ile ilgili görüş ve önerilerini içeren raporu, Su-Kömür-Enerji  ve Çöpe Giden Sularımız Raporlarını sundu. Ayrıca Su Güvenliği 2050 Kitabını imzalayarak takdim etti.

Yaklaşık 90 dakika süren toplantıda Türkiye’deki Kuraklık,İklim Değişikliği ve Doğal Çevre Koruma politikalarının önemi ,su yönetiminde şeffaflık ve katılımcılık ile sivil toplum kuruluşlarının politika yapılması ve uygulanması konularında artan önemi konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Evrim Rızvanoğlu toplantının sonunda  SPD Başkanı Yıldız’a  detaylı açıklamaları için teşekkür etti ve  SPD’nin çalışmalarını takip edeceklerini belirterek bağlantıyı sürdürmek istediklerini ifade etti.

SPD Başkanı Dursun Yıldız  da SPD ‘nin yerel,ülkesel ve bölgesel ölçekte Su-Enerji-Gıda ve Çevre güvenliği konularında bilgiye dayalı analiz çalışmalarını sürdüreceğini ve  bu alanda elde ettiği sonuçları ilgili tüm kurum kişi ve kuruluşlarla paylaşmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

Evrim Rızvanoğlu Kimdir :

Eğitimini California State Üniversitesi ve Florida International Üniversitesi’nde tamamladı. Amerika’daki çalışma hayatının ardından, Türkiye’de yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren aile şirketinde 3. kuşak olarak aktif yöneticilik yapmaktadır.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine ek olarak, kadın istihdamını arttırmak amacı ile kurulan sosyal ticari projelerde girişimci oldu ve kadınların çalışma hayatındaki girişimlerini destekledi.

HPA NEWS

Kategoriler:Su

1 reply »

  1. Dursun bey, merhaba,

    Sizi ve ayakları yere basan, samimi DEVA partisini içtenlikle kutlarım. Selamlar.

    On Mon, 6 Sept 2021 at 16:08, Su Politikaları Derneği wrote:

    > Dursun Yıldız posted: ” DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Genel Başkan > Yardımcısı ve Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu > ve Birim Sekreteri Ali Gülseren Su Politikaları Derneği’ni Ziyaret Etti 6 > Eylül 2021 6 Eylül 2021 tarihinde gerçek” >

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.