Su

Bilkent İlkokulu Öğrencilerinden Su Konusunda Büyük Adımlar

9 Haziran 2021

İDV Özel Bilkent İlkokulu, 4.sınıflarında okuyan Melis, Güneş, Selim, Eren, Türkan, Gün ve Ayşe Irmak adlı öğrencilerden oluşan Su ve Temiz Su Kaynakları PYP Sergi gurubu su farkındalığı yaratma konusunda büyük adımlar atıyor.

Grup ,Mentörleri  Canan Güney Mürsel öğretmen ile yürüttükleri proje kapsamında Su Politikaları Derneği ile de bağlantı kurdu.SPD Başkanı Dursun Yıldız grup üyelerine suyun önemi ,verimli kullanma yolları konusunda çevrimiçi bir konferans verdi.

Grup, Mentörleri Canan Güney Mürsel öğretmen ile birlikte geliştirdikleri  anketle yakın çevrelerinde su kaynakları ve suyun tasarruflu kullanımı ile ilgili farkındalık seviyelerini belirlemeye çalıştı. Bu anket çalışmasında 510 kişi gibi büyük bir sayıya ulaşıp verilen cevapları analiz ettiler .Aşağıdaki sonucu analiz raporlarına yansıttılar.

“Sonuç olarak ülkemizde israfın önlenmesi, kaynakların doğru kullanılması ve bilinçli tüketilmesi konusunda okullarda ve medya aracılığı ile toplumumza eğitim verilmesi gerekmektedir. İnsanları bilinçlendirerek suyun önemini anlatmamız gerektiği anlaşılmaktadır.”

 İDV Özel Bilkent ilkokulu’nun su gönüllüleri  Melis, Güneş, Selim, Eren, Türkan, Gün ve Ayşe Irmak Melis yaptıkları çalışmadan elde ettikleri sonuçları 17 Haziran 2021 tarihinde  anlatacaklar.

Su Politikaları Derneği olarak su konusunda büyük adımlar atan bu grubu başta Mentörleri Canan Güney Mürsel  öğretmen  olmak üzere tebrik ediyoruz. Yaptıkları çalışmanın diğer okullara da örnek olmasını umuyoruz.

HPA News.

Kategoriler:Su

1 reply »

  1. Çocuklarımızın geleceği için çok önemli olan su kaynaklarının kullanımı ve sorunları hakkında farkındalıklarını artıran bu çalışmada emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize sonsuz teşekkürler, harika bir çalışma.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.