Kuraklık

İmamoğlu:”İstanbul’un su sorununu her gün konuşuyoruz. A, B, C, D planlarımız var

5.01.2021 16:55  

Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor” basın toplantısında; Taksim, Kadıköy, Bakırköy meydanları ve Salacak Sahili tasarım yarışması birincilerini açıkladı. İmamoğlu, Saraçhane Yerleşkesi’nde düzenlenen tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, barajlardaki doluluk oranlarının yüzde 20’lere indiği hatırlatmasının ardından, yağmur bombası atılması olasılığının bulunup bulunmadığı sorusuna, teknik olarak birçok konunun konuşulduğunu belirterek, şunları söyledi:

“İSTANBUL’UN SU SORUNU YAŞAMAMASI İÇİN A, B, C, D PLANLARIMIZ VAR”

“Bizimde danışmalarımız ve teknik arkadaşlarımız var. İstanbul’un kuraklık ve çevre sorunları her gün gündemimiz. Her gün bu şehrin daha fazla tahrip edilmeden, açıkçası kuraklığı da yaşamadan nasıl İstanbul’u yeşillendirebiliriz, güzelleştirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. İstanbul’un su sorunu yaşamaması için de gerçekten A, B, C, D planlarımız söz konusu. Her gün gündemimiz ve üst yönetim olarak bunu tartışıyoruz, konuşuyoruz, günlük değerlendiriyoruz. Şu anda ne yazık ki Aralık ayı neredeyse mevsim normallerinin 5’te biri yağışla geçti. Ocak ayı iyi başlamadı. Yarından sonra bir yağmur bekliyoruz meteorolojiden aldığımız bilgiye göre. Yaşayıp göreceğiz ama bir yandan biz de sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.”

“UTANILACAK AÇIKLAMALAR YAPMASINLAR”

İmamoğlu, kuraklığa dikkat çektiği konuşmasında, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un “Kanal İstanbul’a başlıyoruz” sözlerini hatırlatarak, şunları kaydetti:https://e46357e38d019eb11292bd0673c6d186.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

“Böyle bir kuraklık dönemi varken böylesi bir çevre sorunu bütün dünya ve bütün ülkemiz yaşıyorken, kuraklık İstanbul’un da sorunu da değil. Bakın bugün sebze fiyatları yüzde 25 yüzde 30 zam alıyorsa bunun sebebi tarımdaki üretimin düşme beklentisiyle de paralel ve hatta bunun birinci sıra kaynağı ise yaşanan kuraklık. Bütün bunlar yaşanıyorken bu şehrin Çevre ve Şehircilik Bakanı İstanbul’la ilgili Kanal İstanbul’a başlayacağız gibi bir cümlesine dair bütün basının gidip soru sorması lazım. Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın birinci meselesi bu mudur yoksa diğer konular mıdır diye soru sormasını beklerim. Lütfen utanacağımız ve utanılacak açıklamalar yapmasınlar, İstanbul’un öncelikleri ile ilgili konuşalım. Birinci sıra depremdir, ne yazık ki ikinci sıra şehrin kuraklıklığıdır ve buna dair sorunlardır.” 

İmamoğlu, “Kesintiler olabilir mi?” şeklindeki soruya ise “Şu anda böyle bir kesinti süreci yaşamayacağız” yanıtını verdi.

Kaynak:https://odatv4.com/lutfen-utanilacak-aciklamalar-yapmasinlar-05012140.html

Kategoriler:Kuraklık

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.