Su

Su Politikaları Derneği Üye Profilini Açıkladı

Su Politikaları Derneği Üye Profilini açıkladı .Derneğin üye profilinde halen aktif olarak Üniversitelerde öğretim üyeliği yapan Akademisyenlerin %53 lük bir oranla başta geldiği görüldü.

Bunu %20’lik oranla üst düzey bürokratlar, %17 lik bir oranla Özel Sektör yöneticileri ve %10’luk oranla Büyükelçiler (E) izliyor.

Konuyla ilgili konuşan SPD Başkanı Dursun Yıldız nihai amaçlarının “Bilgiye dayalı analiz yapan bir düşünce ve eğitim kuruluşu olmak “ olduğunu belirterek üyelerimizi kabul ederken bu amacımıza katkıda bulunabilecek olmalarını dikkate alıyoruz dedi.

Yıldız açıklamalarına şöyle devam etti:

Derneğimizin üyeleri arasında özellikle sanal ortamda oluşturduğumuz ağ ile çalışmalarımız aktif ve verimli bir şekilde sürdürüyoruz

Derneğimize bağlı 4 Merkez de çok faydalı çalışmalar ve araştırmalar yapıyor.Çünkü ilgi alanımız sadece su ile sınırlı değil. Su,Enerji,Gıda ve Doğal Çevre ilişkisinin artması ilgi ve çalışma alanımızdaki konuları da arttırdı. Aslında sadece su ile ilgilenilecek olsa bile yapacak çok iş var. Politikalarından dijital teknololijlerin uygulanmasına kadar su alanı birçok detaylı araştırma çalışmasını bekliyor.

Bu konularda bugünkü sorunların bilgiye dayalı analizlerinin yanı sıra mevcut düşünce yapısını geliştirmeye ve su yönetimini geleceğe hazırlamaya yönelik çalışmalarımız da sürecek.

Bizlere bilgi ve engin deneyimleri ile katkıda bulunan tüm üyelerimize çok teşekkür ediyorum

Kategoriler:Su

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.