RAPORLAR

Su Politikaları Derneği 2019 Faaliyet Raporu Yayınlandı

 

Su Politikaları Derneği’nin 2019 yılı faaliyet raporu yayınlandı. Raporun başında SPD Başkanı Dursun Yıldız tarafından yazılan aşağıdaki sunum  yer aldı 

“Derneğimiz 2015 yılının Temmuz ayında kurulduktan sonra 2016 yılına  kadar kurumsal yapımızı güçlendirmeye çalıştık

2016 yılı planlama yapma ve ilişkilerimizi arttırma yılı oldu. 2017, 2018 ve 2019  yıllarında derneğimizin faaliyetleri arttı. Bu yıllarda ulusal, uluslararası kurs, konferans, panel, staj programları gibi etkinliklerin yanısıra  raporlar hazırladık ve proje çalışmaları gerçekleştirdik. “International Journal of Water Management and Diplomacy” adlı bir elektronik dergi yayınlamak  için 2019 yılında TUBİTAK’a başvurduk.Tüm hazırlıklarımız tamamladık.2020 yılının Haziran ayında  ilk sayımızı yayınlayacağız.

Bu yıl ODTÜ Öğretim üyeleri ,DSİ’nin Emekli Yöneticileri ve Proje ve Müşavirlik Firmalarının uzmanlarından oluşan bir ekiple Yerel Yönetimlerde ve Su ile ilgili kamu kurumlarındaki mühendisler için bir meslekiçi eğitim programı hazırladık.  KENTLERDEKİ  SU ALTYAPILARININ Hidrolojik, Hidrolik ve Yapısal Tasarımı konulu bu kurs programını Türkiye Belediyeler Birliği Eğitim Şube Müdürlüğüne ve Meteoroloji İşleri Genel Müdürüne sunduk.Talep edilmesi halinde bu eğitimi çok deneyimli ve bilgili bir  kadro ile verebileceğimizi ilettik.

2019 yılı, uluslararası kuruluşlarla olan ilişkilerimizin ve tanınırlığımızın daha da arttığı bir yıl oldu. Bu Raporda 2019 yılı boyunca gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası faaliyetleri görsel ağırlıklı olarak bilgilerinize sunuyoruz. Bu faaliyetlerimize katkıda bulunan tüm üyelerimize, akademisyenlerimize, diğer kişi kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz.

ULUSLARARASI HİDRO POLİTİK BİLGİ ANALİZ ve EĞİTİM  MERKEZİ ‘ olma hedefimize emin adımlarla yürüyoruz.

Saygılarımızla

Dursun Yıldız

Başkan

15 Ocak 2020 -Ankara

13

SPD 2019 YILI FAALİYET RAPORU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

2019 SPD FAALİYET RAPORU 2019

Kategoriler:RAPORLAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.