su güvenliği

İBB Deprem Çalıştayı 2-3 Aralıkta Gerçekleşecek !

 

Su Politikaları Derneği Çalıştaya Davet edildi.

27 Kasım 2019

İBB tarafından planlanan ve hazırlıkları tamamlanan İstanbul Deprem Çalıştayı 2-3Aralık’ta İstanbul Kongre Merkezi toplantı salonlarında gerçekleşecek. Çalıştaya yurtiçi ve yurtdışından davet edilen uzmanlar katılacak.

İstanbul Deprem Çalıştayı’nda; Birleşmiş Milletler Afet Risklerinin Azaltılması Ofisi (UNDRR) tarafından tehlikelere dayanıklı şehirler oluşturmak için önerilen 10 temel prensip esas alınacak.. Çalıştayda bu 10 prensip doğrultusunda, 6 tematik başlık altında farklı mesleki disiplinlerin ve sektörlerin katılımı ile  mevcut sorunların analiz edilmesi, çözüm önerileri geliştirilmesi, önceliklendirmeler yapılması ve proje önerileri üretilmesi sağlanacak. Bu sayede depreme dayanıklı bir İstanbul için oluşturulacak yol haritasında bilimsel veriye dayanan ve ilgili tüm paydaşların görüşlerini dikkate alan bir yaklaşım benimsenmiş olacak.

2 Gün sürecek olan çalıştayda aşağıda verilen 6 Tema ‘da çalışmalar gerçekleştirilecek

TEMA – 1: AFET RİSK YÖNETİMİ VE İLETİŞİMİ

TEMA-  2: ACİL DURUM YÖNETİMİ VE İYİLEŞTİRME

TEMA – 3: RİSKİ ANLAMAK

TEMA – 4: AFET RİSK FİNANSMANI VE İLETİŞİMİ

TEMA – 5: DAYANIKLI MEKÂNSAL PLANLAMA VE GELİŞİM

TEMA-6: EKOSİSTEM, DOĞAL KAYNAKLAR VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ADAPTASYONU

Bu temalar uzmanlar tarafından  önce oturumlarda ele alınacak  daha sonra aynı temalarda Sorun Analizi,Çözüm Analizi ve Güçlü ve Zayıf Yönler ,Fırsatlar ,Tehditler başlıklı Yuvarlak Masa Oturumları Düzenlenecek

Çalıştayın sonunda Proje Önceliklendirme ve Skorlama çalışması  ve Çalıştay bulgularının paylaşımı oturumu gerçekleştirilecek. Çalıştayın açılış ve kapanış oturumuna İBB Başkanı Sn Ekrem İmamoğlu da katılacak.

Çalıştaya davet edilen Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız, çalıştayın EKOSİSTEM, DOĞAL KAYNAKLAR VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ADAPTASYONU  temalı oturumlarında sunum yapacak ve  katkı koyacak. Su Politikaları Derneği   Ekim 2019’da Deprem ve Su konulu bir rapor yayınlayarak su ve çevre sağlığı konusunda deprem öncesi ve sonrasında yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini açıklamıştı.

Çalıştay programı için lütfen tıklayınız

HPA News .

Kategoriler:su güvenliği

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.