İklim Değişimi

Avrupa şehirlerinde sıcaklık rekorları kırılıyor

Birçok Avrupa şehrinde şimdiye kadarki en yüksek sıcaklıklar kayda geçiyor

31 Temmuz 2019

Avrupa’yı etkisi altına alan sıcak hava dalgası birçok ülkede şimdiye kadarki en yüksek sıcaklıklara ulaşılmasına neden oluyor.

Hollanda’da 1901 yılından beri yapılan kayıtlardaki en yüksek değere ulaşıldı ve 29 Temmuz günü 40,4 °C ile şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık kaydı gerçekleşti.

Weerplaza.nl

@Weerplaza

Op nagenoeg alle bestaande KNMI weerstations is vorige week een nieuw stationsrecord gevestigd. Uitzonderingen zijn Wijk aan Zee, Leeuwarden, Vlieland, Terschelling en Lauwersoog. Daar is het record van vorig jaar. Zo ziet het kaartje met alle records er uit.

Resmi Twitter'da görüntüle
16 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

Birleşik Krallık resmi meteoroloji idaresi Met Office tarafından yapılan açıklama ile de Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesinde 38,7 °C ile şimdiye kadar ki ülkenin kayıtlarındaki en yüksek sıcaklık değerine ulaşıldığı açıklandı. Açıklamada 40 derecenin üstüne çıkma riskinin de yükseldiği bildirildi.

Bununla birlikte yükselen sıcaklıkların tren raylarında bükülme yapma riskine karşın hız sınırları 60 km ile sınırlandırıldı.

Met Office

@metoffice

❗ Breaking news ❗

A new UK temperature record of 38.7C has been confirmed

The reading at Cambridge Botanic Garden has been quality controlled and is officially the highest temperature on record in the UK

Read more here: http://bit.ly/2K2KXE5 

Yerleştirilmiş video

Paris ise 42,6 °C ile şimdiye kadarki en yüksek değerin kayıtlara geçtiği diğer bir Avrupa ülkesi olurken, Almanya’nın Lingne şehrinde aynı şekilde ölçülen 42,6 °C bu ülkenin de kayıtlarındaki en yüksek değer oldu.

Kategoriler:İklim Değişimi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.