su güvenliği

Dünya’nın Suyu ile Ortadoğu ve Afrika’da Su Paylaşım Savaşları Konuşuldu

 

ANKA Enstitüsü tarafından  planlanan etkinlik  13 Nisan 2019 tarihinde Ankara-Çankaya Belediyesi’nin Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Konferans salonunda 14:00-17:00 saatleri arasında  gerçekleştirildi.

25

Etkinlikte su kaynaklarında doğal ve insan odaklı kirliliği ,hidrolojik çevrim,su hizmetleri yönetiminin özelleşmesi, Ortadoğu ve Afrika’daki su kaynaklarının paylaşımı konusunda artan gerilim ve su kaynaklarının iklim değişimi etkisi altında gelecek projeksiyonları ele alındı.

5

Etkinliğin moderasyonunu  SPD Hidropolitik Akademi Başkanı Dursun YILDIZ yaptı   Etkinlikte konuşmacı olarak ise Ufuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sencer İmer ve  Prof. Dr. İlyas Yılmazer 30 ar dakikalık  birer konuşma yaptılar .Bu konuşmaların ardından HPA Başkanı Dursun Yıldız da özellikle Ortadoğu’da değişen Su Denklemini ve Türkiye’nin Pozisyonunu ele aldığı bir sunum gerçekleştirdi

2dba193a-b003-4df0-81d5-fa292df12f95

Dünyadaki ve ülkemizdeki yüzeysel ve yeraltısuyu kaynaklarının hidrolojik, hidrojeolojik ve hidropolitik açılardan ele alındığı etkinlik  verimli geçti.  Katılımcılar da soru ve değerlendirmeleri ile  etkinliğin daha verimli olarak  gerçekleşmesine katkıda bulundular.

4

Kategoriler:su güvenliği

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.