Su

Şebeke Suyu mu,Şişe Suyu mu ? Ambalajlı Su Sektörü ve Standartlar Toplantısı Yapıldı

Su Politikaları Derneği’nin Yuvarlak Masa Konferansları sürüyor. Yuvarlak Masa konferanslarında  ülkenin ve kamuoyunun gündeminde olan ve derneğin ilgi ve çalışma alanı içinde bulunan konular konunun uzmanları tarafından sunuluyor. Konferansa davetli olan uzmanlar ise bu konudaki görüş ve önerilerini,sorularını ve yorumlarını istedikleri anda dile getirerek ele alınan konunun interaktif bir şekilde tartışılmasına imkan tanıyor.

img-6171

Uzun dönemdir sürdürülen Yuvarlak Masa Konferansları SPD Başkanı Dursun Yıldız tarafından yönetiliyor. Belirlenen konuların çok farklı meslek gruplarından davet edilen katılımcılar tarafından çeşitli açılardan ele alınarak incelendiği etkinliklerde  disiplinlerarası  analiz ve değerlendirmelerle farklı sonuçlara ulaşılabiliyor.

img_2530

19 Ocak 2019 tarihinde yapılan toplantıda “Şebeke Suyu mu,Şişe Suyu mu ? Ambalajlı Su Sektörü ve Standartlar ” konusu ele alındı. Konuyu SPD Proje ve Danışmanlık Merkezi Bşk. Kimya Yük Müh. Levent Kırmızıtoprak sundu.

34567

Davetli katılımcıların da soru ,yorum ve önerileriyle  aktif olarak  katkı koyduğu etkinlik çok başarılı geçti

img-6231

Toplantıda; Şebeke suyunun arıtılması ve temini  ve ambalajlı sulara verilen ruhsatların çeşitleri standartlar, yönetmelikler, uygulamada karşılaşılan sorunlar , Şebeke suyu ve Ambalajlı suların güvenilirlikleri, taşıdıkları riskler,bu alanda yapılacak maniplasyon ve spekülasyonların  ortaya çıkarabileceği sonuçlar, Türkiye’nin Ambalajlı su sektörüne yabancı sermayenin ilgisi,Sektördeki yerli,yabancı sermaye oranı,Konutların çeşmelerinde ilave olarak kullanılan arıtma aparatlarında uygulanan arıtma  metodları,bunların sağlıklı kullanım şekilleri,yararları ve zararları gibi birçok konu ele alınarak tartışıldı.

img-6200

Yaklaşık 3 saat süren toplantının sonunda SPD Başkanı Dursun Yıldız Konferansı veren Sn Levent Kırmızıtoprağa teşekkür ederek bu konuda SPD olarak bilgiye dayalı analiz yapmaya ve maniplasyon ve spekülasyonlardan uzak durmaya kararlıyız dedi. Devamla ” Bugünkü konferansta da bunun önemi açıkça ortaya çıktı. Katılımcılara katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” diyen Yıldız bu toplantıların sıklaştırılması talebini de yönetim kurulunda değerlendireceklerini ifade etti.

img_2545

Sn Levent Kırmıztoprağın sunumu için lütfen tıklayınız

Şebeke suyu mu,Çeşme suyu mu

Kategoriler:Su

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Toprak Su Enerji

Toplum için, Bilgi ile

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

thechangingpalette

where the arts meet and are forever changing

Images by T.Dashfield Photography

The camera gave me an incredible freedom. It gave me the ability to parade through the world and look at people and things very, very closely. Carrie Mae Weems

%d blogcu bunu beğendi: