RAPORLAR

Okan Üniversitesinde Su Yönetimi ve Su Politikaları Konferansı Düzenlendi  

 

  1. Kasım 2018

HPA News-

Su politikaları Derneği Hidropolitik Akademi Direktörü Dursun Yıldız 31 Ekim 2018 tarihinde Okan Üniversitesinde bir konferans verdi.

Okan Üniversitesi  İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Fatma Çiğdem Çelik tarafından organize edilen konferansa öğrenciler ve bazı öğretim üyeleri katıldı.

3

Konferansa katılan İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsünde ana bilim dalı başkanı olan Prof Dr Selmin Burak   ve Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr Atıl Bulu da zaman zaman görüşlerini açıklayarak konferansın daha renkli ve faydalı  geçmesine katkıda bulundu.

Konferansın açılışında Bölüm Başkanı Prof Dr Fatma Çiğdem Çelik kısa bir açılış konuşması ile sözü Dursun Yıldız’a bıraktı.

1

SPD Hidropolitik Akademi Direktörü Dursun Yıldız konferansında önce dünyanın su kaynaklarını anlatarak bu kaynakların kullanımı  ve su hizmetlerinin yönetimi konusunda bilgiler verdi.Daha sonra 21. Yüzyılın su politikalarını belirleyen teknik ,hukuki,sosyal ve politik faktörlerin etkilerinden de söz eden Yıldız 21. Yüzyılın,  su,enerji,gıda ve çevre sektörlerinin birbiriyle ilişkisinin artacağı bir dönem olacağını belirtti. İklim değişiminin su kaynakları üzerindeki etkisinin de artmasıyla su yönetiminin çok zorlanacağını,bunun için şimdiden planlar yapılması gerektiğini belirterek 90 dakika süren konferansını tamamladı.

IMG-4784

Daha sonra Prof Dr Atıl Bulu’nun daveti üzerine Hidrolik dersine de giren D.Yıldız burada da su kaynaklarının geliştirilmesi ve Dünyada ve Türkiyedeki su kaynakları potansiyeli ve kullanımı üzerine bilgiler verdi.

HPA News.

Kategoriler:RAPORLAR, Su Yönetimi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.