Su

1.Su Zirvesi ve Su ve Su Teknolojileri  Fuarı Sona Erdi

 

2 Ekim 2017

Ankara’da düzenlenen 1.Su Zirvesi ve Su ve Su Teknolojileri  Fuarı , su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atık suların arıtımının ve geri dönüşümünün son teknoloji ve gelişmelerini aynı platformda bir araya getirdi.905

Fuarda suyun verimli  kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atık su arıtımı ve suyun yeniden kullanımı için gerekli olan tüm altyapı ve teknolojiler sergilendi.

Temiz suya erişim için yenilikçi  çözümlerin de yer aldığı  Fuar ve Zirveye DSİ Genel Müdürlüğü,Belediyeler, Sular İdareleri Genel Müdürlükleri Kamu ve Ticari Kuruluşlar,Dernek, Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

904

Su Politikaları Derneği de 1. Su Zirvesi ve Su ve Su Teknolojileri  Fuarına katılarak  fuarda dernek faaliyetleri konusunda açıklamalar yaptı.

28 Eylül 1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen  Fuar ve 1 Su Zirvesinde  Su Politikaları Derneği uzmanları  Verimli ve Planlı Su Kullanımı,İklim Değişiminin Su Kaynakları üzerindeki etkisi, Su Sorunları ve Teknolojik ilerleme, Atıksu Arıtımı Teknolojileri ve suyun yeniden kullanımı,Zebra Midye tehdidi  gibi konularda  açıklamalar yaptılar.

907

Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız,Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Keskin ve Sayman Ertuğrul Keskin  bazı yerel Yönetimlerin Su ve Kanalizasyon İdarelerinin açtıkları standları ziyaret etti. Dursun Yıldız ve diğer yönetim kurulu üyeleri Hatay, Muğla illeri  SKİ Genel Müdürleriyle su yönetiminde karşılaşılan sorunlar ve su hizmetleri özelleştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

5

SPD standını ziyaret eden kişi ve kurum yöneticilerine de dernek faaliyetleri, Su Yasası,Yeni Su Yönetimi Paradigması gibi konularda  açıklamalar yapan SPD yöneticileri bu ziyaretçilere derneğin tanıtım dosyası,rapor ve yayınlarını da sundular.

HPA News

Kategoriler:Su

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.