Gıda Güvenliği

 SPD AGROTECH ULUSLARARASI TARIM TEKNOLOJİLERİ FUARINA KATILDI

 

15 Eylül 2017                                                                                                         
14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenmekte olan AGROTEC Tarım Fuarının amacı tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm imalatçıları sektöre ait kurum, kuruluş ve işletmeleri çiftçilerle bir araya getirmek, imalatçıların en son sistem ve teknolojiyle ürettikleri makinelerini ve imalatlarını gerek rakiplerine gerekse ziyaretçiye sergilemeleri için uygun zemin hazırlamak olarak açıklanmıştır. Fuar’ın Türk üreticisine ve tüketicisine dünya kapılarını açarak ithalat ve özellikle ihracat imkânlarını sunduğu ileri sürülmektedir.

99

. Sektörün en eski tarım fuarı olma özelliğine sahip olan AGROTEC yurtiçinde faaliyet gösteren birçok firmaya yurtdışı kapılarını açmış, üretim yapan birçok firmaya da Türkiye’de çalışma imkânı sağlamıştır.

89h

AGROTEC Fuarı her geçen yıl gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısı bakımından büyük oranda artış göstermektedir. Özellikle tarım makinaları açısından çok zengin olan fuara  yurdun dört bir yanından çiftçiler bu fuar a yoğun katılım göstermektedir. Ayrıca yurtdışından da bireysel ve gruplar halinde katılımlar gerçekleşmektedir. Her yıl eylül ayında düzenlenen AGROTEC , Katılımcı firmaların ziyaretçiye, ziyaretçilerin de tarım sektörüyle A’dan Z’ye aradıkları her ürünü bulabildikleri tek tarım ve tarım teknolojileri fuarıdır.

88

KATILIMCI PROFİLİ:

Amacı tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm imalatçıları sektöre ait kurum, kuruluş ve işletmeleri çiftçilerle bir araya getirmek, imalatçıların en son sistem ve teknolojiyle ürettikleri makinelerini ve imalatlarını gerek rakiplerine gerekse ziyaretçiye sergilemeleri için uygun zemin hazırlamak olan Agrotec Tarım Fuarı, ilk iki  gününde çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

Fuarın ziyaretçileri arasında, Sektördeki Toptancılar, Perakendeciler, Bayiler, Çiftçiler, Kooperatifler,Sivil toplum kuruluşları, Dernekler, Tarım Teknolojileri Araç Gereç ve Malzeme Üreticileri ve İthalatçıları, Ziraat Mühendisliği Fakülteleri, Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri,Tarım Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yöneticileri ve Üyeleri, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Yöneticileri ve Üyeleri,TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Yönetici ve Üyeleri, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği Yönetici veÜyeleri,Sanayi ve Ticaret Odaları, Sivil Toplum Örgütleri, Belediyeler,Gönüllü Kuruluşlar,Yurt Dışı Alım Heyetleri, Ulusal ve Uluslararası Basın Kuruluşları yer alıyor.

IMG_3449

SU POLİTİKALARI DERNEĞİ DE  FUARDA STAND AÇTI

Özellikler Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği ile son 2 yıldır “ Çiftçilerin   İklim Değişimi Konusundaki  Farkındalığı ve Türkiye Tarımının Yapısal Durumu “ konularında projeler yürüten ve ön raporlar hazırlayan Su Politikaları Derneği de bu fuarda stand açarak  katılımcılara faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Aynı zamanda katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Su Politikaları Derneği Temsilcileri soruların özellikle Gıda Güvenliği ve İklim Değişiminin tarımsal üretim üzerine etkileri konusunda yoğunlaştığını belirttiler.

55

HPA yöneticilerinin ve uzmanlarının katıldığı Fuarda ilgili olan katılımcılara HPA tarafından yayınlanan bazı raporlar ve broşürler sunuldu, ilgili oldukları konularda açıklamalar yapıldı.

Fuar 17 Eylül 2017 tarihinde sona erecek.

99

34

Kategoriler:Gıda Güvenliği

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.