Su Diplomasisi

4. İstanbul Uluslararası Su Forumu

Dünya, savaş ve çatışmalardan kaçan insanların sayısında görülmemiş bir artışa tanıklık ediyor. Türkiye bu olayların tam ortasında bulunurken, 4. İstanbul Uluslararası Su Forumu (İUSF) mevcut mülteci krizinin su üzerindeki etkilerini ele alacak.

4. İUSF, “Su ve Barış” ana teması altında mülteciler konusuna odaklanarak, kentsel su yönetimi, yardım eylemleri, hukuki konular ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini tartışacak. Mültecilere ev sahipliği yapan ülkeler, 4. İUSF’de mültecilere su ve hıfzıssıhha hizmeti temin etme konusundaki deneyimlerini ve başarı öykülerini paylaşacaklar.

Forum’da başlıca olmak üzere “barış için su”, “problemli zamanlarda Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşma”, “su yardımı eylemleri”, “kentsel su yönetimi ile ilgili zorluklar” ve “Türkiye’de Suriyelilere su ve sanitasyon temini” konuları işlenecek.

Forum’a politika yapıcılar, yerel yönetimler, su idareleri, insan yardım kuruluşu yetkilileri, araştırmacılar, akademisyenler, havza komisyonları, uluslararası organizasyonlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Her Dünya Su Forumu’ndan bir yıl önce olmak üzere üç yılda bir düzenlenen İUSF etkinliğinin dördüncüsü, 2018 yılında Brezilya’da düzenlenecek olan 8. Dünya Su Forumu’na önemli mesajlarla katkıda bulunmayı amaçlayacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve SUEN tarafından düzenlenen 4. İUSF’ye katılım ücretsiz olacak.

www.iusf.org.tr

4. İUSF Duyurusu PDF (Türkçe)

4. İUSF Duyurusu PDF (İngilizce)

Kategoriler:Su Diplomasisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.