su güvenliği

Abu Dabi Sürdürülebilirlik Haftası ve Uluslararası Su Zirvesi  Başladı 

2008 yılında ilk kez gerçekleştirilen Abu Dabi Sürdürülebilirlik Haftası (ADSW), bu yıl 16-23 Ocak 2017 tarihinde düzenleniyor.

İlk olarak 2008 yılında bölgesel/ küresel temsilciler ve dünya liderlerinin katımıyla gerçekleştirilen ADSW, sürdürülebilir kalkınma ve temiz enerji ile ilgili tüm konuları bir araya getirmeyi hedefleyen küresel bir platform etkinliğidir. Orta Doğu’daki en geniş organizasyon özelliği taşıyan ADSW, sürdürülebilirlik noktasında birçok paydaşı bir araya getirebilmekte ve böylece uluslararası diyaloğu mümkün kılmaktadır.

ADSW ilk olarak 2008 yılında 84 ülkeden 11 bin temsilcinin katılımıyla gerçekleşmiştir. 2015 yılında yapılan zirveye ise 170 ülkeden yaklaşık 32 bin temsilci katılım göstererek, sürdürülebilirlik konusundaki farklı temaları masaya yatırmışlardır. Bu seneki organizasyonda ise bu sayının daha da artacağı tahmin edilmektedir.

Bu yıl düzenlenecek olan Sürdürülebilirlik Haftası’na dünya liderleri, politika yapıcılar, düşünce liderleri, uzmanlar , bilim adamları, iş insanları ve birçok sivili toplum temsilcisi katılım gösterecektir. Hafta boyunca, ‘Uluslararası Su Zirvesi’,‘Abu Dabi Yenilenebilir Enerji Konferansı’, ‘Zayed Gelecek Enerji Ödülleri Seromonisi’ ve ‘EkoAtık’ Deniz suyu arıtımı ,yenilenebilir enerji ve deniz suyu arıtımı, gibi önemli yan konferanslar düzenlenecektir.

Hafta içindeki uluslararası su zirvesi ise 16 Ocak 19 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir.

http://www.internationalwatersummit.com/#/

Kategoriler:su güvenliği

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.